Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta

• Osobiście
  • Pocztą
  • Elektronicznie

Do wniosku osoby niepełnosprawnej dołącza się:

1. Jedna fotografia o wymiarach 35 mm x 45 mm, odzwierciedlająca aktualny wizerunek osoby, której wniosek dotyczy, przedstawiająca tę osobę bez nakrycia głowy i okularów z ciemnymi szkłami;
  2. Dowód uiszczenia opłaty za wydanie karty parkingowej;
  3. Do wglądu oryginał orzeczenia o niepełnosprawności, o stopniu niepełnosprawności lub o wskazaniach do ulg i uprawnień.

Do wniosku placówki dołącza się:

1. Dowód uiszczenia opłaty za wydanie karty parkingowej.
  2. Składając wniosek, wnioskodawca oświadcza o:
  • posiadaniu upoważnienia do reprezentowania placówki;
  • prowadzeniu przez placówkę działalności w zakresie opieki, rehabilitacji lub edukacji osób niepełnosprawnych mających znacznie ograniczone możliwości samodzielnego poruszania się i uprawnieniu do uzyskania karty parkingowej.

Ważne: Składając wniosek, przedstawia się do wglądu dowód rejestracyjny pojazdu placówki.

Wniosek o wydanie karty parkingowej

Komórka organizacyjna

82-200 Malbork, ul. Armii Krajowej 70

Dane do przelewu:

nr rachunku bankowego 15 1090 1098 0000 0001 4996 8289

Starostwo Powiatowe w Malborku

Pl. Słowiański 17

82-200 Malbork

Tytuł przelewu: Opłata za kartę parkingową (imię i nazwisko osoby ubiegającej się o kartę parkingową)

Termin i sposób realizacji

Zgodnie z wymogami ustawowymi.

Podstawa prawna

• Ustawa z dnia 23 października 2013 r. o zmianie ustawy - Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2013 r. poz. 1446)
  • Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 25 czerwca 2014 r. w sprawie wzoru oraz trybu wydawania i zwrotu kart parkingowych (Dz.U. z 2014 r. poz. 870)
  • Rozporządzenie Ministra Rodziny i Polityki Społecznej z dnia 10 czerwca 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wzoru oraz trybu wydawania i zwrotu kart parkingowych (Dz.U. z 2021 r. poz. 1123)